тел.: + 38 (047) 443-03-59 | e-mail: gazpolimerkomplekt@gmail.com

Ці технічні умови поширюються на застосування моноблоку електроізолюючого (далі за текстом – МЕІ) для будівництва розподільних систем постачання горючих газів, із максимальним робочим тиском до 1,2 МПа (12 кгс/см2) та максимальним Д-426мм, які використовуються як сировина та паливо для промислового та комунально-побутового призначення згідно з ГОСТ 5542.

МЕІ – це трубопровідний виріб (фітинг), виготовлений і випробуваний в заводських умовах, складається з двох металевих патрубків, з відповідними до трубопроводу характеристиками та розмірами, з’єднаних між собою діелектричними та силовими елементами (поліетиленові та стальні труби) та зовні ізольовані від впливу навколишнього середовища. При виготовленні  МЕІ застосована така ж технологія , як і при виготовленні нероз’ємного компресійного з’єднання ПЕ/Ст і описана в ДСТУ Б В.2.7-177:2009 Перехідники «поліетилен-сталь» для газопроводів із поліетиленових труб.

Виготовлення та випробування МЕІ відповідає технічним умовам заводу – виробника, вимогам діючих нормативних документів та технічним регламентам:

— «Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском , розробленого з урахуванням вимог Директиви Ради Європи від 29 травня 1997р. N 97/23/ЄС;

— ДБН В.2.5-20-2001 «Газопостачання», норм, Правил, стандартів та вимог чинного законодавства України.

— «Правил безпеки систем газопостачання»

Вимоги до якості  МЕІ, що забезпечують їх безпечність для життя, здоров’я, майна населення, та охорони навколишнього середовища наведено у розділах 3, 4, 5 та 11 цих технічних умов.

            МЕІ повинен відповідати вимогам ТУ та конструкторської документації виробника, що затверджена у встановленому порядку.

Металеві частини МЕІ повинні виготовлятись із труб сталевих, безшовних згідно з ГОСТ 3262, ГОСТ 8732, ГОСТ 8733, ГОСТ 8734 або інших, що відповідають вимогам додатка і ДБН В.2.5-20.

Захисне покриття повинно виконуватись за допомогою термозбіжної плівки (термоізол), термозбіжної трубки на клеєвій основі — згідно ДСТУ 4219-2003 «Трубопроводи сталеві магістральні. Загальні вимоги до захисту від корозії» або іншим методом, який забезпечує захист МЕІ від впливу навколишнього середовища.

 

Зовнішній вигляд

            При розгляді без приладів, що збільшують, внутрішні й зовнішні поверхні МЕІ повинні бути гладкими і чистими, не мати тріщин, здуттів, раковин чи інших ушкоджень, що погіршують їх експлуатаційні властивості, та залишків мастила на поверхнях для зварювання.

            Складові елементи деталі не повинні мати ознак ушкоджень, подряпин, щербин, міхурів, задирок, сторонніх включень, тріщин або ознак корозії. На металевій частині МЕІ допускаються сліди від затискачів пристроїв, які використовували під час їх складання, що не погіршують експлуатаційні характеристики деталей та не змінюють їх геометричних розмірів.

            Колір частин МЕІ із поліетилену типу ПЕ 80 – чорний з жовтими смугами або жовтий. Колір частин МЕІ із поліетилену типу ПЕ 100 – чорний з помаранчевими смугами або помаранчевий.

            Металеві частини МЕІ повинні мати на зовнішній поверхні та торцях антикорозійне покриття згідно з нормативною документацією, що затверджена у встановленому порядку. Колір антикорозійного покриття металевих частин МЕІ не регламентується.

            Захисне покриття МЕІ не повинно мати ушкоджень , подряпин, повинно бути стійке до сонячного випромінювання та відповідати вимогам ДСТУ 4219-2003. Колір захисного покриття не регламентується.

            Зовнішній вигляд внутрішньої та зовнішньої поверхонь МЕІ та їх торців повинен відповідати контрольним зразкам-еталонам. На зовнішній поверхні МЕІ повинно бути нанесене маркування згідно з цими технічними умовами. Розмір шрифту маркування – згідно з ДСТУ Б В.2.7-73.

            МЕІ повинен відповідати характеристикам, наведеним у таблиці.

            Металева частина МЕІ повинна мати антикорозійне покриття (гальванічне або з використанням фарби згідно з ДБН В.2.5-20) завтовшки від 60 мкм до 80 мкм, яке наносять після проведення механічної обробки, зварювальних робіт та зачищення зварювального шва (якщо перехід виготовляється з прямою сталевою трубою – покриття наноситься після формування борозенок) до з’єднання з поліетиленовою частиною. Приварювання кінцевика до сталевої труби здійснюють згідно з ДБН В.2.5-20.

Приклади умовного позначення МЕІ:

— МЕІ сталевої труби зовнішнім діаметром 27 мм номінальним зовнішнім діаметром 20 мм для будівництва газопроводу високого тиску з максимальним робочим тиском не більше 0,6 МПа:

МЕІ «ГАЗ» 0,6 МПа – D27 №5 ТУ;

— МЕІ сталевої труби зовнішнім діаметром 89 мм номінальним зовнішнім діаметром 20 мм для будівництва газопроводу високого тиску з максимальним робочим тиском не більше 1,0 МПа:

МЕІ «ГАЗ» 1,0 МПа – D89 №5 ТУ.

  Транспортне маркування повинно виконуватись відповідно до вимог ГОСТ 14192.

 

ВКАЗІВКИ З МОНТАЖУ

Врізку електроізолюючі моноблока на новому підземному трубопроводі здійснюють наступним чином:

а) відключають найближчі установки електрохімічного захисту;

б) перед вирізкою котушки до утворюється в результаті вирізки котушки кінцях трубопроводу приварюють електричну ізольовану перемичку по міді перерізом не менше 25 мм2;

в) після вирізки котушки підганяють і вварюють котушку з моноблоком;

г) для проведення електричних вимірювань обладнують контрольно-вимірювальний пункт відповідно до НТД;

д) ділянку трубопроводу, що примикає до моноблоків, покривають ізоляцією посиленого типу.

Врізка електроізолюючі моноблока на діючих трубопроводах проводиться після здійснення заходів щодо забезпечення безпеки у відповідності з діючими правилами та інструкціями.

 

ГАРАНТІЇ ВИРОБНИКА

            Виробник гарантує відповідність МЕІ вимогам цих технічних умов при додержанні умов транспортування і зберігання.

       Після закінчення гарантійного терміну зберігання МЕІ підлягають перевірці на відповідність вимогам для визначення можливості їх застосування за призначенням.

            Термін експлуатації 30 років.

 

Про компанію

ПП «Газполімеркомплект» — здійснює монтаж та комплектацію поліетиленових трубопроводів будь якої складності. 

Контакти

ТЕЛ/ФАКС :
+ 38 (047) 444-85-75;
+ 38 (047) 443-03-59
МОБІЛЬНИЙ :
+ 38 (067) 504-99-24

Закрыть меню